Dzień Ziemi

 

OBCHODY DNIA ZIEMI  - Szkolny Przegląd Zespołów Tanecznych


Z okazji Dnia Ziemi, 23 kwietnia w naszej szkole był prawdziwym ekologicznym i roztańczonym dniem. Wiele atrakcji przygotowano w tym dniu dla naszych uczniów. Rozpoczęliśmy od spotkania z eksperymentami przygotowanymi we współpracy z Fundacją Akademia Rozwoju Kreatywnego na zajęciach pt. „Każdy może zostać odkrywcą”. Zobaczyliśmy wiele ciekawych prezentacji i sporo nauczyliśmy się o zjawiskach i reakcjach chemicznych.

Kolejnym punktem ekologicznego dnia było przedstawienie w wykonaniu klasy VII, które nawiązywało tematyką do obchodów Dnia Ziemi i przypominało nam, w jaki sposób należy segregować odpady.

Następnie scenę „przejęła” klasa VI, która przygotowała czytelniczą „Familiadę” - nawiązując do Światowego Dnia Książki. Czytelnicze zmagania drużyn poprzedziło rozwiązanie konkursu bibliotecznego na znajomość treści lektur.

Na zakończenie bogatego w atrakcje dnia sceną zawładnęli utalentowani tancerze z naszej szkoły, którzy zgłosili się do udziału w II Szkolnym Przeglądzie Zespołów Tanecznych pod hasłem „Tańczymy dla Ziemi”. Pokazy były wspaniałe, a wrażenia artystyczne niesamowite. Ostatecznie jury zdecydowało, iż na podium w kategorii klas młodszych stanęli :

1 miejsce  - Gwiazdy : Emilia Fros i Alicja Salamon z klasy III,

2 miejsce  - Mini baleriny: Hanna Szajor, Lena Rufert, Szarlotta Szulik i Jagoda Piprek z klasy II

3 miejsce  - Taneczne świry zespół uczniów klasy III.

Zaś w kategorii klas starszych :

1 miejsce  - Elektra – duet dziewcząt z klasy VI,

2 miejsce  - Power Girls  - trio z klasy VIII

3 miejsce  - Star Dust  - zespól dziewcząt z klasy VI, w tej kategorii przyznano także dwa wyróżnienia specjalne dla zespołów dziewczynek z klasy IV.

Wszystkim tancerzom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość, czekamy na Was za rok!

Dominika Sikora

 

Galeria zdjęć:

  

Rzeczpospolita Polska

Bezpieczne wakacje

Zegar

Ulti Clocks content

BIP

Poczta e-mail