Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krostoszowicach
Zuchy

 

Poznajemy Prawo Zucha – staramy się, by było nam z sobą dobrze

 

Podczas ostatnich kilku zbiórek nasze zuchy zgłębiają Prawa Zucha, co więcej starają się wcielać je w życie. Doskonałym sprawdzianem znajomości i stosowania Prawa Zucha były Mini Zuchowe Zawody Sportowe. Zawody te odbyły się podczas zbiórki, a zuchy podzielone na wymieszane drużyny rywalizowały w specjalnie przygotowanych torach przeszkód i innych konkurencjach sportowych. Dodatkowa trudność polegała na tym, że zuchy musiały zachowywać zasady fair play i zdrowego ducha walki, a walczyć z zazdrością i chęcią zwycięstwa za wszelką cenę. Wszystkim doskonale się to udało i w radosnych nastrojach drużyny pogratulowały sobie wzajemnie. Aby tak dalej ! Zuchy Czuwaj !


Drużynowe : Dominika Sikora, Anna Kozielska - Garus

Galeria zdjęć:

  

 

Festiwal Piosenki Harcerskiej ?Złota Nutka?


Jak co roku, nasze zuchy z 10 Gromady Zuchowej ?Bajkowy Świat?, brały udział w Festiwalu Piosenki ?Złota Nutka?. W tym roku festiwal zorganizowano w Pszowie 26 listopada. Nasza gromada reprezentowana przez 12 zuchów, zaprezentowała się znakomicie wykonując piosenki pt. ?Idzie zuch? oraz ?My jesteśmy kotki dwa?. Tym samym zuchy zdobyły swoją pierwszą sprawność zuchową ?śpiewaka?. Gratulujemy udanego występu!

 

A.Kozielska - Garus

Galeria zdjęć:

 


 

 

 

Co tam słychać w ?Bajkowym Świecie??


Zimowy czas to dla nasze gromady zuchowej okres wyjazdów.  W mikołajkowy dzień 06 grudnia wzięliśmy udział w Festiwalu Piosenki Harcerskiej ?Złota Nutka?. Zaprezentowaliśmy piosenkę zuchową pt. ?Sobieradek? oraz piosenkę związaną z mikołajkami, pt. ?Ding dong, spadł już śnieg?.

Z kolei 30 stycznia braliśmy udział w Spotkaniu Kolędowym gromad naszego hufca. Razem z innymi zuchami śpiewaliśmy kolędy, a sami wykonaliśmy pastorałkę pt. ?Świeć Gwiazdeczko, mała świeć?. Po występach wszystkich gromad zuchowych nadszedł czas sprawdzenia odwagi, prawdomówności, patriotyzmu oraz znajomości tego wszystkiego co prawdziwy zuch znać powinien.

Kiedy nasze próby wypadły pomyślnie, mogliśmy przystąpić do udziału w ważnym dla każdego zucha wydarzeniu ? złożyliśmy obietnicę zucha w obecności innych zuchów oraz ważnych przedstawicieli Hufca Ziemi Wodzisławskiej. Na znak oficjalnego wstąpienia do szeregów ZHP otrzymaliśmy znaczki oraz książeczki  zucha. Swoją obietnicę złożyli:

Bartłomiej Duraj, Justyna Gawęda, Kamila Gawęda, Kinga Kowalska, Dominika Rduch, Wiktoria Syrek

Anna Kozielska ? Garus

 

Galeria zdjęć:

 

 

 


 

 

CHARAKTERYSTYKA 10 GROMADY ZUCHOWEJ

?BAJKOWY ŚWIAT?

 

KADRA

 

Drużynowe ? Anna Kozielska-Garus, Dominika Sikora

 

 

WSZYSTKO O ZUCHACH


Gromada Zuchowa ?Bajkowy Świat? została założona 28 października 2003 roku w Szkole Podstawowej w Krostoszowicach. Inicjatorką powstania Gromady w naszej szkole  była Radosława Adamczyk. Od początku jej powstania Gromadę prowadziły: Radosława Adamczyk i Weronika Adamczyk. W 2009 roku prowadzeniem zuszków zajęły się: Dominka Sikora i Anna Kozielska ? Garus. Od tego roku opiekę nad Gromadą przejęła Anna Kozielska ? Garus.

Nasza Gromada zawsze aktywnie brała udział w spotkaniach i uroczystościach takich jak: festiwal piosenki ?Złota Nutka? ? tu możemy się pochwalić najwyższymi miejscami: I, II i III, Przeglądach Teatrzyków Zuchowych, Spotkaniach Opłatkowych, Rajdach Kasztanowych, nieobozowych akcjach zimowych i letnich, konkursach m.in. na Kartki Bożonarodzeniowe, czego dowodem są zebrane dyplomy, wyróżnienie i podziękowania. Organizowaliśmy bale zuchowe i rajdy ekologiczne ?Bieg ku słońcu?.

W roku 2012 zdobyliśmy tytuł Mistrzowskiej Gromady Zuchowej i z dumą nosimy ten tytuł.

 

Lista osób uczęszczających na zbiórki 10 Gromady Zuchowej:

 1. Wiktoria Folwarczny
 2. Aleksander Zielonka
 3. Hanna Szajor
 4. Lena Rufert
 5. Szarlotta Szulik
 6. Jagoda Piprek
 7. Milena Styrnol
 8. Adrian Dubel
 9. Olivia Kocjan
 10. Bartosz Kasperuk
 11. Dominik Sitek
 12. Lena Kubaszek
 13. Jakub Piwoński
 14. Julia Marcisz
 15. Oliwia Gąsior
 16. Olivia Kolarczyk
 17. Milena Wodecka
 18. Franciszek Sobala

 

Zawołania szóstek:

 

?Koziołki Matołki?

Koziołki meee!

Matołki meee!

Koziołki się nazywamy zawsze wszystkim pomagamy!

 

?Brygada RR ?

Na szóstkę jest nasza brygada!

Każdemu w potrzebie zawsze pomaga!

 

Z harcerskim pozdrowieniem

Anna Kozielska - Garus

Dominika Sikora

  

Rzeczpospolita Polska

Bezpieczne wakacje

Zegar

Ulti Clocks content

BIP

Poczta e-mail